Innowacje

 

Jak możemy znaleźć sposób przyczyniający się do nakarmienia dziewięciu miliardów ludzi , których liczba ma być osiągnięta w 2050 roku ?

 

Świadomość, że populacja ludności na świecie w ciągu kilkudziesięciu lat wzrośnie do dziewięciu miliardów, nakłada na każde przedsiębiorstwo ogromną odpowiedzialność - które czy to bezpośrednio lub pośrednio uczestniczy w procesie produkcji żywności, żuźycia wody i emisji CO2. Barenbrug nie ucieka od tej odpowiedzialności, co więcej stramy się mieć znaczący wkład w ochronę środowiska, stawiając tę kwestię u podstaw naszej działaności.

Rozwiązaniem obecnych i przyszłych światowych problemó niedoborów żywności - i to w zakresie większym niż mogłoby się wydawać są odpowiednio dobrane gatunki traw. Prawa genetyki i odpowiednie technologie, pozwalają nam w znaczący sposób przyczynić się do zdrowia publicznego, poprzez najlepsze produkty mleczne i produkty mięsne oraz redukcji światowej emisji CO2 . Bardziej bezpośrednio chcemy udowodnić rolnikom, że poprzez zmniejszenie zużycia wody, nawozów sztucznych i pestycydów, ich wydajności nie zmaleją. To jest nasz wkład do lepszego świata dla pokoleń , które pójdą dalej naszą drogą.