Razem możemy więcej- Helping with Hands 2019

Razem możemy wiecej!

Czy zgodzicie się z tym, że czas spędzony w towarzystwie innych osób mija zdecydowanie przyjemniej? Niewiele jest miejsc gdzie osoby niepełnosprawne i potrzebujące mogą przyjść i spędzić czas w rodzinej atmosferze, porozmawiać i otrzymać wsparcie. Kilka dni temu odwiedziliśmy Środowiskody Dom Samopomocy w Aleksandrowie Łódzkim, który należy do takich właśnie miejsc. Zespół Barenbrug Polska w ramach globalnej inicjatywy „Helping with Hands” podjął się renowacji terenu wokół ośrodka.

 

Miejsce otwarte na ludzi

Środowiskowy Dom Samopomocy w Aleksandrowie Łódzkim to placówka otwarta na ludzi z trudnościami adaptacyjnymi, osoby niepełnosprawne oraz upośledzone. Poprzez różnego rodzaju formy terapii zajęciowej i ruchowej prowadzone w ośrodku osoby te łamią swoje ograniczenia jakie bardzo często utrudniają im normalne funkcjonowanie. Swoimi działaniami kadra placówki stara się stworzyć atmosferę otwartości i rodzinnego klimatu, dzięki czemu każdy uczestnik warsztatów i zajęć czuje się potrzebny i doceniony. To doskonała droga do poprawy jakości życia osób niepełnosprawnych, które w codziennym życiu zderzają się z niezrozumieniem oraz panującymi w społeczeństwie stereotypami.

 

Drużyna Barenbrug zadbała o zieleń

Ośrodek w Aleksandrowie Łódzkim to nie tylko nowoczesne sale i sprzęt dydaktyczny ale także przestrzeń wokół budynku. Postanowilśmy własnymi rękoma wesprzeć aranżację zieleni wokół budynku. W ruch poszły szpadle, grabie, taczki. Z każdą godziną znikały kolejne pozostałości zarośli jakie dotychczas porastały teren. W Barenbrug Polska wiemy, że współpraca pozwala przenosić góry dlatego sprawnie uporaliśmy się z uporządkowaniem działki. Ostatnim punktem prac było to co lubimy najbardziej, czyli wysiew trawy! Po skończonej pracy jeszcze tylko grupowe zdjęcie na tle nowego ogrodu, który już wkrótce będzie służył uczestnikom plenerowych zajęć.

 

Helping with Hands – pomagamy na całym świecie

Inicjatywa właścicieli firmy Barenbrug od kilku lat rozwijana jest na całym świecie. Pracownicy ponad dwudziestu oddziałów firmy co roku w różnych zakątkach globu pracują na rzecz szkół, domów dziecka oraz instytucji wpierających osoby niepełnosprawne. Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć naszą małą cegiełkę pomagając w urządzeniu zieleni wokół Środowiskowego Domu Samopomocy w Aleksandrowie Łódzkim.