Dlaczego warto wybrać nawozy BarFertile?

Przedstawiamy Wam odpowiedzi na pytania dotyczące długodziałających, otoczkowanych nawozów BarFertile.

Jak działa Barfertile? Jakie są zalety tych nawozów? Na czym polega model stałego wzrostu? Co to jest technologia CRF?

I wreszcie, jak nawozić trawnik? Zaczynamy!

Jak działa Barfertile?

Nawóz Barfertile jest mieszanką powlekanych i niepowlekanych surowców. Surowce niepowlekane, takie jak fosforany, zaczynają rozpadać się bezpośrednio po zastosowaniu nawozu. Dzięki temu substancje odżywcze bardzo szybko są przyswajane przez trawę. Granulki powlekane uwalniane są według poniższego schematu:po rozsianiu granulka pobiera wodę na skutek ciśnienia osmotycznego. Rozpoczyna się proces rozcieńczania substancji odżywczych wewnątrz powłoki granulki.Uwolnienie składników odżywczych następuje w momencie, gdy temperatura gleby przekracza 6°C. Na skutek dyfuzji, składniki odżywcze przenikają przez półprzepuszczalną ścianę. Szybkość uwalniania zależy od temperatury. Jeżeli temperatura rośnie, zwiększa się prędkość uwalniania. Gdy temperatura spada, tempo uwalniania składników pokarmowych maleje. 

 

Jakie są zalety nawozów BarFertile? 

Szybko przyswajalne azot i potas pochodzące z azotanu potasu.

W 100% przyswajalne przez trawy, nawet w niskich temperaturach. Intensyfikują zielony kolor trawy, ukorzenienie i gęstość. Wolne od siarki źródło potasu pozwala uniknąć formowania się tzw. warstwy „Black Layer”.

Minimalne wypłukiwanie

Ryzyko wypłukania, nawet w okresach nasilonych opadów, jest minimalne.

Gwarantowane uwalnianie substancji odżywczych 

Stałe i równomierne uwalnianie składników odżywczych przez kilka miesięcy, w zależności od  zastosowanej receptury.

Dokładne rozsiewanie

Wielkość granulek nawozów BarFertile w 90% mieści się w granicach od 0,7 do 3,15mm. Jednakowe granulki ułatwiają równomierne zasilenie powierzchnii całego trawnika. 

Na czym polega model stałego wzrostu?

Model stałego wzrostu bez okresów szczytowych oznacza minimalizację produkcji nadmiaru biomasy, mniejszy wzrost części naziemnych oraz lepsze ukorzenienie. Dodatkowo oznacza to mniej ściętej trawy, mniejsze koszty jej transportu i zredukowane nakłady pracy użytej do wykonania tych czynności. Struktura trawy pozostaje stała dzięki minimalizacji prawdopodobieństwa wystąpienia wiechliny rocznej oraz pojawienia się i wzrostu chwastów. 

 

Co to jest technologia CRF? 

Wszystkie nawozy zawierają azot, lecz w różnej postaci. Niektóre nawozy zawierają związki, z których azot uwalnia się szybko (np. azotan amonu), inne to nawozy o spowolnionym działaniu (SRF). Zasadniczo nawozy o kontrolowanym uwalnianiu składników (CRF), jak BarFertile, są znacznie bardziej efektywne pod względem równomiernego dostarczania roślinie potrzebnych składników odżywczych. Ciągłe i równomierne uwalnianie pierwiastków zapobiega nadmiernej produkcji biomasy. Azot dostarczany jest roślinom zgodnie z zapotrzebowaniem darni na ten składnik, dzięki zastosowaniu technologii CRF.

Jak nawozić trawnik?

 

Nawożenie czyli karmienie Twojego trawnika nie jest skomplikowną sprawą. Od wczesnej wiosny do połowy maja, kiedy trawnik potrzebuje wielu składników pokarmowych aby szybko zregenerować się po zimie, używasz nawozu Barfertile Start- Wiosenny. Następnie w okresie letnim „przechodzisz” na Barfertile Universal- Letni, a od początku września do połowy października Barfertile Late-Jesienny. Powyższe nawozy wysiewasz średnio raz na 8 - 12 tygodni . Nawożenie najlepiej wykonaj po koszeniu. Zwróć uwagę aby podczas tego zabiegu źdźbła trawy nie były wilgotne.

powrót