HEADER_SOS_PL-500-2024!

Boiska wyglądają dobrze z SOS

Kiedy kibice są na stadionie lub oglądają mecz w telewizji, pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę jest boisko. Jeśli jest w złej kondycji, budzi negatywne emocje i kojarzy się z przegraną. Nie każdy bowiem wie, że murawa ma znikome możliwości regeneracji, kiedy jest zimno. Jednak złe warunki pogodowe niekoniecznie są równoznaczne z fatalnym wyglądem murawy. Jest przecież SOS ® , który może być  używany do dosiewu w chłodne miesiące. Niezwykle szybko kiełkuje, dlatego jest pierwszą pomocą dla regeneracji boiskowej murawy.

Zapobiegaj różnicy kolorów!

Dosiew niewłaściwymi odmianami traw może powodować różnice w wybarwieniu i zmniejsza atrakcyjność darni. Na wielu boiskach widać różnicę kolorów, która powoduje pojawienie się wiechliny rocznej. Ten chwast kiełkuje niezwykle szybko i początkowo wygląda ładnie i zielono. Jednak później, szczególnie w chłodnych lub suchych okresach choruje co skutkuje pojawieniem się wielu brzydkich lub nawet gołych połaci.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest dosiew mieszanki SOS ®  . Trawa ma lepszy kolor, gdy jest obsiewana SOS ®  i szybciej kiełkuje. W przeciwieństwie do wielu innych odmian traw, SOS ®  może wygrać z wiechliną roczną. SOS ®  kiełkuje tak szybko, że wiechlina roczna nie ma praktycznie żadnych szans na przetrwanie.

 

Zobacz więcej o Wiechlinie rocznej i jak ją zwalczać.

Przesiewanie jesienią jest niezbędne

Słaba pielęgnacja pozwala wiechlinie rocznej zagnieździć się wszędzie, a roślina ta potrafi bardzo szybko się rozmnażać, jeśli pogoda jest sprzyjająca. Jesień zawsze była okresem, w którym wiechlina roczna próbuje rozprzestrzenić się na murawie. Dzieje się tak przede wszystkim na murawach otwartych. Dlatego ważne jest, aby w odpowiednim czasie zadziałać, dosiewając RPR®  lub SOS®. Ponadto murawa jest wtedy gotowa na zimę z ładną, gęstą darnią, a ryzyko niechcianej wiechliny rocznej na wiosnę jest zmniejszone.

 

Błędne koło

Lipiec jest zwykle ciepłym, słonecznym miesiącem, ale sierpień może być mokry i nieco wilgotny, dzięki czemu wiechlina roczna może łatwo utrzymywać się w wielu miejscach. Nie sprzyja to estetyce boiska. Wiechlina łąkowa powoduje bowiem powstawanie wielu gołych plam, które następnie wypełniane są przez jeszcze większe ilości tego chwastu. Zaleca się więc regularne przesiewanie murawy, aby przerwać to błędne koło. Pamiętajmy, że wiechlina roczna potrafi kwitnąć kilka razy w roku, dlatego nie warto zastanawiać się, kiedy dosiewać boisko. Po prostu róbmy to regularnie i konsekwentnie. W taki właśnie sposób możemy zredukować ilość tego chwastu na murawie.

powrót