HEADER_SOS_PL-500-2024!

Szybsze zazielenienie w niższych temperaturach

SOS® oferuje najszybsze umacnianie trawy w niskich temperaturach dzięki najnowszej generacji życicy westerwoldzkiej. W ciągu ostatnich kilku lat SOS® stał się znany ze swojej zdolności do niezwykle szybkiego kiełkowania w temperaturze gleby tak niskiej, jak 6°C. Gwarantuje gęstą darń przez cały rok.

Umacnianie się SOS

SOS® to najlepsze rozwiązanie, aby zminimalizować stracony czas gry. Jeśli SOS® zostanie wysiany we właściwym czasie, pod koniec zimy gwarantuje wysoką jakość runi. Dosiewanie za pomocą SOS® gwarantuje  co najmniej 60% szybszy wzrost miesięczny. To o 18 dni szybciej niż mieszanki zawierające życicę.

 

Wykres przedstawia, jak szybko SOS® umacnia i odbudowuje darń po zasianiu w styczniu przy temperaturze gleby 6,2°C. W ciągu miesiąca pokrycie trawą wynosi już ponad 60%.

Więcej rozegranych meczy

Najintensywniej użytkowane boiska tracą najwięcej trawy w jesiennych okresach deszczowych. W najgorszych przypadkach boiska są przerzedzone i słabe jeszcze przed zimą. Kluby muszą improwizować z korzystajniem ze swoich boisk, które są eksploatowane maksymalnie. To jest moment, w którym SOS® udowadnia swoją wartość.

 

Niezależnie od tego, czy jest to obszar bramkowy na stadionie piłkarskim, wiejskie boisko do piłki nożnej, czy boisko lokalnego klubu amatorskiego, SOS® jest odpowiednim rozwiązaniem na zimowe miesiące.

Zalety SOS w porównaniu z życicą tetraploidalną

Odmiany życicy tetraploidalnej są często sprzedawane jako dobra alternatywa dla SOS® na boiskach sportowych. Ogólnie rzecz biorąc, tetraploidy rosną szybko, ale badania laboratoryjne dowiodły, że SOS® ma wyższą jakość i że szybkość jej wzrostu (w temperaturze 6°C) jest lepsza.

 

Życice tetraploidalne nie dorównują życicom westerwoldzkim pod względem wzrostu lub ukorzenienia się w niskich temperaturach gleby. Obecnie dostępne odmiany mają niewielką przewagę nad trawami rekreacyjnymi pod względem odporności na zużycie.

 

Obecne odmiany traw tetraploidalnych są sprzedawane jako alternatywa dla SOS® na boiska sportowe. Odniosły ostatnio pewne sukcesy w naprawie i obsiewaniu boisk sportowych o różnych porach roku, zwłaszcza poza sezonem wegetacyjnym.

 

Tetraploidy generalnie rosną szybko, ale nie mają takiej samej zdolności jak SOS® do kiełkowania i szybkiego wzrostu w temperaturze tak niskiej jak 6°C. Zostało to udowodnione w badaniach laboratoryjnych.

 

Szeroko zakrojone badania przeprowadzone przez organizacje takie jak STRI dowiodły, że tetraploidy oferują niewielką przewagę jako trwałe rozwiązanie. Wynika to ze słabej gęstości darni i tolerancji na zużycie.


SOS - Super Over Seeding

Głównym składnikiem naszej mieszanki SOS® jest szybko zawiązująca się odmiana Lolium multiflorum westerwoldicum, posiadająca cechy potrzebne do uprawiania trawy sportowej i rekreacyjnej. Jest to trzecia generacja życicy jednorocznej o cechach sportowo-rekreacyjnych. SOS® ma udokumentowane osiągnięcia na boiskach sportowych!

 

Sprawdź nasze testy!!

Dobre cechy SOS® nie pozostały niezauważone, a wiele firm próbowało skopiować nasz sukces. Aby temu zaprzeczyć, ośrodek badawczy Barenbrug przeprowadził próbę kiełkowania w warunkach laboratoryjnych, koncentrując się na pytaniu: czy życice tetraploidalne kiełkują szybciej niż SOS®?

 

Po 21 dniach wyniki były jednoznaczne: życica jednoroczna zawiązuje się szybciej niż trawy tetraploidalne w niskich temperaturach.

powrót