Trawnik mocny jak stal!

Trawniki, które są mocne jak stal i świetnie wyglądają – to marzenie każdego, profesjonalnego ogrodnika. Brzydki trawnik sprawia, że cały ogród wygląda mniej atrakcyjnie. Rewolucyjny Bar Power RPR® zapewni Ci piękny, zielony trawnik, który bardzo dobrze znosi intensywne użytkowanie. Ta mieszanka została specjalnie opracowana dla profesjonalnych ogrodników. Może być używana do wielu celów na różnych rodzajach gleby.

UEFA jest bardzo zadowolona z rezultatu. Darń powstała przy użyciu technologii Barenbrug RPR®.

John Hendriks and Gerdien Vloet
Hendriks graszoden

Szybko regenerujące się rozłogi

RPR® rozrasta się poziomo, tworząc naturalną sieć samoregenerujących się rozłogów, które tworzą rodzaj siatki w runi. W ten sposób Bar Power RPR® tworzy trawniki o doskonałej odporności na użytkowanie, które są tak mocne jak stal. Zamiast pojedynczych roślin trawiastych, jak w przypadku tradycyjnej życicy trwałej, każda trawa Bar Power RPR® jest połączona z innymi roślinami i glebą. Istnieje znacznie mniejsze ryzyko, że trawa na trawnikach RPR® zostanie wyrwana lub w inny sposób uszkodzona. A jeśli mimo wszystko wystąpią jakieś uszkodzenia, regenerująca moc Bar Power RPR® natychmiast zacznie działać.

 

 

Gęsta darń

Gołe place sprawiają, że wiele trawników wygląda nieatrakcyjnie. Z Bar Power RPR® nie ma takiego ryzyka. Wszystkie poszczególne rośliny trawiaste są ze sobą połączone, dzięki czemu trawnik jest mocny jak stal. Innym problemem, który często niekorzystnie wpływa na trawniki, jest wzrost chwastów. Jeśli chwasty będą miały szansę się przyjąć, wkrótce opanują cały trawnik. Ponieważ Bar Power RPR® kiełkuje tak szybko i tworzy tak gęstą murawę, chwasty praktycznie nie mają szans.

 

Przebarwienia spowodowane niepożądanymi trawami

Chwasty lub trawy, takie jak wiechlina roczna, mogą całkowicie zniszczyć trawnik. Kiedy już się pojawią, ciężko się ich pozbyć. Wiele traw jest skazanych na przegranie z nimi walki, ponieważ nie tworzą gęstej darni wystarczająco szybko. Najpopularniejszym chwastem jest wiechlina roczna. Ten szybko kiełkujący gatunek trawy można znaleźć na wielu trawnikach. Ale Bar Power RPR® jest nawet szybszy niż wiechlina roczna, znacznie minimalizując jej szanse. Rezultatem jest trawnik, który jest mocny jak stal.

 

 

Są rzeczy, które po prostu musisz zobaczyć na własne oczy, aby w nie uwierzyć. Życica trwała rozłogowa była dobrym przykładem czegoś takiego, ale teraz, gdy zobaczyłem RPR®, naprawdę uwierzyłem.

Andy Newell – head of Turfgrass Biology
STRI

Darń wczesną wiosną i późną jesienią

Bar Power RPR® można wysiewać już w marcu. Ze zwykłymi mieszankami traw trzeba poczekać do maja. Ta możliwość siewu dwa miesiące wcześniej oznacza, że na początku roku będziesz mógł cieszyć się pięknym trawnikiem, który jest mocny jak stal. Dosiewanie jest ważne dla utrzymania trawnika w dobrym stanie. Przy zwykłych mieszankach traw możesz dosiewać swój trawnik do września. Dzięki Bar Power RPR® możesz siać miesiąc dłużej . Podsumowując, będziesz mógł cieszyć się atrakcyjnym, niezwykle mocnym trawnikiem przez łącznie trzy dodatkowe miesiące. Główną zaletą Bar Power RPR® jest to, że można go stosować zarówno do siewu, jak i dosiewu. Musisz więc kupić tylko jedną mieszankę i nie będzie ryzyka różnic w kolorze, ponieważ będziesz używać tej samej mieszanki.

 

Jeśli istnieje dobra korelacja między twoją glebą, a twoją strategią nawożenia, RPR® zagęści się w imponującym tempie, co pozwoli ci zaoszczędzić dużo czasu w porównaniu z innymi trawami.

Michel Poncelet
world-famous sports pitch consultant
powrót