HEADER_SOS_PL-500-2024!

Wydłużenie sezonu sportowego z SOS

SOS® znacznie wydłuża sezon gry. Boisko, które jest dosiewane na początku sezonu, zachowuje dobrą okrywę trawiastą. Boiska mogą być wykorzystywane intensywniej niż kiedykolwiek wcześniej. SOS® znacznie zwiększa liczbę godzin użytkowania murawy, czasami nawet o 100 godzin rocznie.

Większa okrywa trawiasta

Wykres przedstawia, jak zwiększa się okrywa trawiasta po dosiewie SOS®. Pokazuje, jak w pierwszej połowie sezonu znacząco pogarsza się pokrycie trawy. Bez dosiewania pogarsza się jeszcze bardziej, do czasu zanim zacznie wracać do zdrowia.

 

SOS® pobudza trawę i zapewnia, że okrycie trawiaste jest w doskonałym stanie w krótkim czasie.

 

Szybsza odnowa w krótszym czasie.

Planowanie meczów piłki nożnej jest wystarczająco trudne, zwłaszcza gdy musisz zmieniać terminy meczów z powodu słabej jakości boiska. SOS® gwarantuje regenerację murawy, jest to tani sposób na przedłużenie sezonu gry.

 

Czy twoja darń wymaga naprawy? Niezależnie od tego, czy chodzi o pole bramkowe na stadionie, pole karne lokalnego klubu amatorskiego, czy o lokalne boisko piłkarskie, wybierz teraz SOS® !

Przewiduj kiełkowanie za pomocą Growing Degree Days GDD

Możliwe jest przewidzenie kiełkowania trawy SOS® przy użyciu metody obliczania stopniodni wzrostu. Stopniowanie uprawy jest powszechnie stosowane w rolnictwie do przewidywania najlepszego czasu na zbiory lub nawożenie upraw. Jest to również przydatna metoda określania rozwoju chwastów w uprawie. Z powodzeniem może być również stosowany do traw.

 

Próby badawcze przeprowadzone przez firmę Barenbrug wykazały, że odmiany traw mogą kiełkować w wysokich lub niskich temperaturach w normalnym okresie kiełkowania. Jednak to badanie wykazało również, że nasiona wszystkich odmian ostatecznie wykiełkowały pod koniec testu. Możemy wyciągnąć wniosek, że proces kiełkowania jest silnie zależny od sumy średnich temperatur.

Obliczanie za pomocą wzoru

The Growing Degree Days, or GDDs for short, can be calculated using the following formula: (Tmax + Tmin)/2.  The research trials have shown that SOS® germinates after 100 to 110 GDDs, whereas a 100% perennial ryegrass variety such as Bargold takes 115 GDDs and Barlennium takes 120 GDDs. The following table shows that, in various situations, the lower the temperature, the greater the added value of SOS®.

powrót