7 udowodnionych korzyści, jakie daje Ci Yellow Jacket Nitrogenerator

Technologia Yellow Jacket Nitrogenerator oferuje szereg korzyści, które zostały omówione poniżej.

1. Większa aktywność bakterii glebowych

Niewielkie ilości bakterii z rodzaju Rhizobium mogą występować w glebie w sposób naturalny. Jednak ich liczebność i aktywność jest różna w zależności od miejsca występowania. Technologia otoczkowania nasion Yellow Jacket Nitrogenerator zwiększa ilość aktywnych bakterii Rhizobium w glebie, a bakterie znajdujące się na nasionach są zawsze aktywne i znajdują się blisko korzeni siewek, co gwarantuje optymalną efektywność.

 

2. Długi okres trwałości

Bakterie zawarte w otoczce Yellow Jacket Nitrogenerator cechują się wysoką żywotnością. Gwarantujemy, że zachowają aktywność przez co najmniej sześć miesięcy magazynowania. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie niewykorzystanych nasion do następnego siewu.

3. Lepsze wschody i rozwój roślin

Nasiona otoczkowane są cięższe od nieotoczkowanych, co zapewnia ich lepszy kontakt z glebą po wysiewie. Ponadto otoczka przyciąga i zatrzymuje wilgoć, dzięki czemu wschody i rozwój siewek są lepsze niż w przypadku nasion nieotoczkowanych. Prawidłowy rozwój siewek lucerny jest kluczowy, ponieważ stanowi podstawę wieloletnich, wysokich plonów, co z kolei skutkuje wyższą zawartością białka w roślinach oraz wysokim plonem suchej masy. Liczne badania przeprowadzone przez Barenbrug Research wykazały, że wschody i pokrycie gleby są znacznie powyżej średniej.

 

4. Optymalne właściwości odżywcze i kwasowość

Otoczka Yellow Jacket Nitrogenerator zawiera podstawowe składniki pokarmowe i pierwiastki śladowe, które odżywiają siewki i wzmacniają pozytywne działanie bakterii Rhizobium. Węglan wapnia (CaCO3) zawarty w otoczce utrzymuje właściwe pH wokół korzeni.

5. Wyższe plony przez wiele lat

Plon lucerny Yellow Jacket Nitrogenerator na przestrzeni lat jest wyższy niż plon pochodzący z nasion nieotoczkowanych, co pozwala uzyskać więcej mleka z hektara.

 

6. Odporność na suszę

Dobre wschody i początkowy wzrost młodych roślin oznaczają, że korzenie lucerny mogą sięgać nawet ponad metr w głąb gleby, o ile warunki glebowe na to pozwalają. Takie rośliny mogą efektywniej pobierać wodę z głębszych warstw gleby niż trawy. Właśnie dlatego lucerna Yellow Jacket Nitrogenerator doskonale sprawdzi się w bardziej suchym klimacie, na przykład w Europie Środkowej i Wschodniej. W nadchodzących dziesięcioleciach prawdopodobieństwo występowania suchych i gorących okresów latem będzie wzrastać. Zatem lucerna to roślina uprawna przyszłości.

 

7. Doskonały komfort stosowania

Nasiona otoczkowane z użyciem technologii Yellow Jacket Nitrogenerator to gotowy do użycia produkt, który oszczędzi Ci mnóstwo pracy. Co więcej, rozmieszczenie bakterii Rhizobium wokół poszczególnych nasion jest znacznie bardziej równomierne niż w przypadku wymieszania ręcznego.

EU-CAP

Ekologizacja stanowi istotny element Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) EU. Lucerna dobrze wpisuje się w założenia tej polityki, zatem niektóre kraje przyznają subsydia rolnikom ją uprawiającym - dzięki czemu dla rolników zajmujących się chowem krów mlecznych lucerna staje się jeszcze atrakcyjniejszym surowcem paszowym.

Instrukcja zarządzania uprawą

Poza wyborem nasion z zawierającą bakterie Rhizobium otoczką Yellow Jacket Nitrogenerator, na wysokie plony mają wpływ także takie czynniki jak właściwy rodzaj gleby, optymalne nawożenie oraz prawidłowe metody koszenia. Niniejsza instrukcja zarządzania uprawą dostarcza niezbędnych informacji, pozwalających uzyskać optymalne rezultaty uprawy lucerny...

powrót