PH_Barenbrug_YellowJacket_Nitrogenerator_pl_03!

7 udowodnionych korzyści, jakie daje Ci Yellow Jacket Nitrogenerator

Technologia Yellow Jacket Nitrogenerator® oferuje szereg korzyści, które zostały omówione poniżej.

1. Większa aktywność bakterii glebowych

Niewielkie ilości bakterii z rodzaju Rhizobium mogą występować w glebie w sposób naturalny. Jednak ich liczebność i aktywność jest różna w zależności od miejsca występowania. Technologia otoczkowania nasion Yellow Jacket Nitrogenerator® zwiększa ilość aktywnych bakterii Rhizobium w glebie, a bakterie znajdujące się na nasionach są zawsze aktywne i znajdują się blisko korzeni siewek, co gwarantuje optymalną efektywność.

 

2. Długi okres trwałości

Bakterie zawarte w otoczce Yellow Jacket Nitrogenerator® cechują się wysoką żywotnością. Gwarantujemy, że zachowają aktywność przez co najmniej sześć miesięcy magazynowania. Dzięki temu możliwe jest przechowywanie niewykorzystanych nasion do następnego siewu.

3. Lepsze wschody i rozwój roślin

Nasiona otoczkowane są cięższe od nieotoczkowanych, co zapewnia ich lepszy kontakt z glebą po wysiewie. Ponadto otoczka przyciąga i zatrzymuje wilgoć, dzięki czemu wschody i rozwój siewek są lepsze niż w przypadku nasion nieotoczkowanych. Prawidłowy rozwój siewek lucerny jest kluczowy, ponieważ stanowi podstawę wieloletnich, wysokich plonów, co z kolei skutkuje wyższą zawartością białka w roślinach oraz wysokim plonem suchej masy. Liczne badania przeprowadzone przez Barenbrug Research wykazały, że wschody i pokrycie gleby są znacznie powyżej średniej.

 

4. Optymalne właściwości odżywcze i kwasowość

Otoczka Yellow Jacket Nitrogenerator® zawiera podstawowe składniki pokarmowe i pierwiastki śladowe, które odżywiają siewki i wzmacniają pozytywne działanie bakterii Rhizobium. Węglan wapnia (CaCO3) zawarty w otoczce utrzymuje właściwe pH wokół korzeni.

5. Wyższe plony przez wiele lat

Plon lucerny Yellow Jacket Nitrogenerator® na przestrzeni lat jest wyższy niż plon pochodzący z nasion nieotoczkowanych, co pozwala uzyskać więcej mleka z hektara.

 

6. Odporność na suszę

Dobre wschody i początkowy wzrost młodych roślin oznaczają, że korzenie lucerny mogą sięgać nawet ponad metr w głąb gleby, o ile warunki glebowe na to pozwalają. Takie rośliny mogą efektywniej pobierać wodę z głębszych warstw gleby niż trawy. Właśnie dlatego lucerna Yellow Jacket Nitrogenerator® doskonale sprawdzi się w bardziej suchym klimacie, na przykład w Europie Środkowej i Wschodniej. W nadchodzących dziesięcioleciach prawdopodobieństwo występowania suchych i gorących okresów latem będzie wzrastać. Zatem lucerna to roślina uprawna przyszłości.

 

7. Doskonały komfort stosowania

Nasiona otoczkowane z użyciem technologii Yellow Jacket Nitrogenerator® to gotowy do użycia produkt, który oszczędzi Ci mnóstwo pracy. Co więcej, rozmieszczenie bakterii Rhizobium wokół poszczególnych nasion jest znacznie bardziej równomierne niż w przypadku wymieszania ręcznego.

EU-CAP

Ekologizacja stanowi istotny element Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) EU. Lucerna dobrze wpisuje się w założenia tej polityki, zatem niektóre kraje przyznają subsydia rolnikom ją uprawiającym - dzięki czemu dla rolników zajmujących się chowem krów mlecznych lucerna staje się jeszcze atrakcyjniejszym surowcem paszowym.

Instrukcja zarządzania uprawą

Poza wyborem nasion z zawierającą bakterie Rhizobium otoczką Yellow Jacket Nitrogenerator®, na wysokie plony mają wpływ także takie czynniki jak właściwy rodzaj gleby, optymalne nawożenie oraz prawidłowe metody koszenia. Niniejsza instrukcja zarządzania uprawą dostarcza niezbędnych informacji, pozwalających uzyskać optymalne rezultaty uprawy...

powrót