Szybki plon i dużo masy

Wydajna produkcja pasz objętościowych w gospodarstwach hodujących bydło wymaga optymalnego wykorzystania dostępnych gruntów. Powtarzające się z coraz większą regularnością okresy letniej suszy obniżające w dużym stopniu plonowanie wieloletnich łąk i upraw kukurydzy zmuszają do poszukiwania dodatkowego źródła taniej sianokiszonki.

Połączenie potencjału plonotwórczego i właściwości poszczególnych roślin daje efekt w postaci wyjątkowo szybkiego kiełkowania i wzrostu runi. Średni plon świeżej zielonej masy mieszanki B&G-13 Milkway POPLON dla zbieranych wiosną pokosów wynosi  najczęściej od 25 do 35 ton z hektara (uzależnione od pogody).

Połączenie traw i roślin motylkowatch

Mieszanka poplonowa B&G-13 Milkway POPLON jest rozwiązaniem, które z powodzeniem pozwala wykorzystać grunty do zbioru dodatkowej zielonej masy. Koszystając z ponad 120 lat doświadczenia hodowli roślin firma BARENBRUG przygotowała produkt o szerokim spektrum zastosowania.

Kompozycja składająca się z trzech gatunków roślin jest wykorzystywana przez tysiące gospodarstw. Mieszanka poplonowa B&G-13 Milkway POPLON w swoim składzie zawiera:
- życicę wielokwiatową
- koniczynę inkarnatkę
- wykę ozimą

 

Wyka ozima

 

Koniczyna inkarnatka - smakowity składnik mieszanki B&G13 Milkway Poplon

Termin siewu i ilość pokosów

Możliwy jest wysiew w okresie od lipca (na stanowiskach po zbiorze zbóż) do ostatnich dni września (na stanowiskach po kukurydzy) i zbiór ogromnych ilości zielonej masy. Przy siewie po zbożach i sprzyjających warunkach atmosferycznych możemy zebrać pierwszy pokos jeszcze w roku siewu. Po około 8-10 tygodniach mieszanka jest gotowa do zbioru. Jeżeli mieszankę wysiejemy w późniejszym okresie (np. koniec września), pokos zbieramy wczesną wiosną (początek maja), a na stanowisku po niej siejemy np. kukurydzę, lucernę czy mieszanki traw wieloletnich lub użytkujemy cały rok.

 

Mieszanka B&G 13 -  7 dni po siewie.

 

B&G 13 - 14 dni po siewie

 

B&G 13 - 6 tygodni po siewie

powrót