Szybki plon białka i energii

Wydajna produkcja pasz objętościowych w gospodarstwach hodujących bydło wymaga optymalnego wykorzystania dostępnych gruntów. Powtarzające się z coraz większą regularnością okresy letniej suszy obniżające w dużym stopniu plonowanie wieloletnich łąk i upraw kukurydzy zmuszają do poszukiwania dodatkowego źródła taniej sianokiszonki.

 

Połączenie potencjału plonotwórczego i właściwości poszczególnych roślin daje efekt w postaci wyjątkowo szybkiego kiełkowania i wzrostu runi. Średni plon świeżej zielonej masy mieszanki

B&G-13 Milkway POPLON dla zbieranych wiosną pokosów wynosi od 50 do 55 ton z hektara.

Połączenie traw i roślin motylkowatch

Mieszanka poplonowa B&G-13 Milkway POPLON jest rozwiązaniem, które z powodzeniem pozwala wykorzystać grunty do zbioru dodatkowej zielonej masy. Koszystając z ponad 120 lat doświadczenia hodowli roślin firma BARENBRUG przygotowała produkt o szerokim spektrum zastosowania.

Kompozycja składająca się z trzech gatunków roślin jest wykorzystywana przez tysiące gospodarstw. Mieszanka poplonowa B&G-13 Milkway POPLON w swoim składzie zawiera:
- życicę wielokwiatową
- koniczynę inkarnatkę
- wykę ozimą

 

Wyka ozima

 

Koniczyna inkarnatka - smakowity składnik mieszanki B&G13 Milkway Poplon

Termin siewu i ilość pokosów

Możliwy jest wysiew w okresie od lipca (na stanowiskach po zbiorze zbóż) do ostatnich dni września (na stanowiskach po kukurdzy) i zbiór ogromnych ilości zielonej masy. Przy siewie po zbożach i sprzyjających warunkach atmosferycznych możemy zebrać pierwszy pokos jeszcze w roku siewu. Po około 8-10 tygodniach mieszanka jest gotowa do zbioru. Jeżeli mieszankę wysiejemy w późniejszym okresie (np. koniec września), pokos zbieramy wczesną wiosną (początek maja), a na stanowisku po niej siejemy np. kukurydzę, lucernę lub mieszanki traaw wieloletnich.

 

Mieszanka B&G 13 -  7 dni po siewie.

 

B&G 13 - 14 dni po siewie

 

B&G 13 - 6 tygodni po siewie

Dodatkowe białko i energia

Ponadprzeciętny plon zielonej masy tylko jedna z korzyści jakie niesie wysiew mieszanki poplonowej B&G 13 Milkway POPLON. Najważniejszym walorem – szczególnie dla hodowców bydła – są parametry cennej paszy objętościowej otrzymywanej z zakiszonych roślin.

 

Co możesz zyskać - poznaj wyniki analizy sianokiszonki

 

Połączenie bogatej w cukry życicy wielokwiatowej z roślinami motylkowatymi (koniczyna i wyka) pozwala na otrzymanie jakościowej kiszonki na cele paszowe. Poniżej przedstawiamy wyniki przykładowej analizy kiszonki.

Mieszanka: B&G-13 Milkway POPLON
Stanowisko: gleba mineralna (klasa bonitacyjna IV)
Roślina poprzedzająca: pszenżyto
Termin siewu: lipiec
Temin zbioru: wrzesień
Metoda konserwacji: pryzma

 

 Badany parametr  W próbce paszy  W suchej masie
 Sucha masa (%) 22,90 100,00
 Wilgotność (%) 77,10 0,00
 Białko ogólne (%) 6,18 27,08
 Tłuszcz  (%) 1,05 4,58
 Popiół (%) 3,05 13,37
 Włókno (%) 6,61 28,90
powrót