Rozwiązanie na wiosenne zasiewy lucerny – B&G-12 Lucerne Plus

Wiosenne zasiewy lucerny są bardzo popularne jednak obarczone są ryzykiem większego zachwaszczenia spowodowanego wolniejszym tempem wzrostu początkowego lucerny.

Rozwiązaniem takiego problemu jest zastosowanie mieszanki lucerny i szybkorosnącej koniczyny aleksandryjskiej B&G-12 Lucerne Plus.

 

 

 

Dynamiczny wzrost koniczyny aleksandryjskiej zapewnia osłonę dla wschodów lucerny oraz zapewnia wyższe plonowanie w pierwszym roku. Koniczyna nie stanowi tak dużej konkurencji dla lucerny jak na przykład wysiew ze zbożem. Jednoczesny wysiew lucerny z koniczyną pozwala skorzystać także z dopłat do uprawy roślin motylkowych paszowych.

Proporcje mieszanki zostały gruntownie przetestowane i zapewniają najlepsze efekty wiosennego siewu. Zastosowana w mieszance lucerna została otoczkowana w technologii Yellow Jacket innowacyjną powłoką, zawierająca bakterie Rhizobium. Pozwala to wykorzystywać bardzo wczesnie azot atmosferyczny do wzrostu lucerny i koniczyny. Technologia Yellow Jacket umożliwia siew bez zastosowania przedsiewnego nawożenia azotowego co wpływa na ogólne koszty uprawy. B&G-12 Lucerne Plus to doskonałe rozwiązanie wiosennych siewów lucerny, to wyższe plony w pierwszym roku oraz niższe zachwaszczenie i wyższe dopłaty do każdego hektara.