NF_banner_climate_resistant_eng!

NutrFibre - Odporność klimatyczna

NutriFibre jest wytrzymała na długie okresy suszy. W okresach suchych NutriFibre jest w stanie absorbować wodę z głębszych warstw gleby. Trawa nadal rośnie i produkuje gigantyczny wzrost plonu o 47% podczas suchych, letnich miesięcy. Dodatkową zaletą jest to, że susza nie spowoduje powstania pustych przestrzeni w runi, na których mogą pojawić się chwasty.

Głęboki i mocny system korzeniowy

W przeciętnym sezonie letnim trawa przez trzy miesiące cierpi na niedobór wody. W nadchodzących dekadach prawdopodobieństwo wystąpienia suchego, gorącego lata wzrośnie. NutriFibre jest w wysokim stopniu wytrzymała na takie okresy suszy, dzięki zdolności głębokiego ukorzeniania. Jeśli gleba na to pozwala, korzenie NutriFibre mogą sięgać na głębokość ponad 100 cm. NutriFibre może przetrwać takie okresy suszy dzięki silnemu i długiemu systemowi korzeniowemu.

 

 

 

Wyższe plony.

Badania przeprowadzone przez University of Ghent w Belgii wykazały, że w okresach suszy NutriFibre wytwarza wyższe plony niż życica trwała. Tabela pokazuje plony uzyskane w ciągu trzyletniego projektu badawczego. Podczas trwania tego badania, zarejestrowano kilka okresów suszy. Wyniki wykazały istotnie wyższy plon w przypadku NutriFibre, w porównaniu z tetraploidalną życicą trwałą. Jednym z wniosków tego projektu było to, że miękkolistna kostrzewa trzcinowa ma większą tolerancję na suszę niż życica trwała.

 

Różnica w rocznym plonie suchej masy w określonych latach z długimi okresami suszy (tony/ha).

 

 

 

Odporna na okresy wilgoci.

W okresach wyjątkowo dużej wilgoci, długie korzenie NutriFibre wywierają wpływ osuszający. Stanowi to doskonały drenaż na użytkach obsianych NutriFibre, zatem trawa pozostaje w lepszym stanie.W przeciwieństwie do życicy trwałej, NutriFibre posiada lepsze zdolności do przetrwania okresów mokrej pogody, a szkody wyrządzone trawie są ograniczone.

 

powrót