Susza na użytkach zielonych.

Uprawa „pod chmurką” niesie za sobą wielkie ryzyko. Na to jak nawozimy, jak uprawiamy dobrze pole i co zasiewamy, mamy wpływ, ale co dalej się z tym stanie, już niekoniecznie. Pogoda jak co roku stale nas zaskakuje, zwłaszcza niedoborem wody w ostatnich miesiącach. Na takie warunki jednak można się przygotować! Jak?

 

Pierwsza pomoc na łąkach.

Miękkolistna kostrzewa trzcinowa NurtiFibre

 

Trawa ta jest znacznie bardziej odporna na braki wody, ale i jej nadmiar ( w przeciwieństwie do pozostałych gatunków), ponieważ tworzy głęboki system korzeniowy. Dodatkowo, nie musicie się obawiać, że pasza jaką skarmiacie zwierzęta zawierać będzie zbyt dużo włókna i krzemionki.

Rozbudowany system korzeniowy

Efektywne wykorzystywanie składników mineralnych i odporność na suszę, a także okresowe zalewanie.

 

Jak juz wsponieliśmy, rozbudowany system korzeniowy miękkolistnej kostrzewy trzcinowej NutriFibre sięga znacznie głębiej. To sprawia, że pobiera ona wiecej substancji pokarmowych z głębszych warstw gleby. Jest to istotne, gdyż NutriFibre doskonale radzi sobie w sytuacji gdy nie mamy dostatecznie dużej ilości opadów (jak to miało miejsce w 2015r.), a mimo to intensywna produkcja zielonej masy nadal mogła być wytwarzana. Z drugiej strony, jej system korzeniowy pozwala przetrwać także w trudnych i mokrych latach. Miękkolistna kostrzewa trzcinowa NutriFibre doskonale sprawdzi się na tych gruntach, gdzie pozostałe gatunki traw będą miały spore problemy by przetrwać. Część z nich bowiem wypadnie lub zaatakują je grzyby, natomiast na miękkolistną kostrzewę trzcinową możemy liczyć nawet w skrajnie różnych warunkach.

Zyskaj 4 x więcej!

Wiesz, że teraz dzięki Nutri Fibre możesz wyprodukować znacznie lepszą sianokiszonkę?! Dlaczego? Ponieważ Nutri Fibre to:

 

- trawa wysoko plonującawysoko wydajna i bogata w białko, dobrze strawna

 

- trawa wytrzymała na suszę i okresowe zalewanie głęboko sie ukorzenia

 

- trawa efektywnie wykorzystująca składniki odżywcze wykorzystuje minerały z głębszych warstw gleby

 

- trawa zawierająca efektywne włóknomniejsze ryzyko kwasicy żwacza, pobudza motorykę żwacza

 

 

Stworzone mieszanki NutriFibre: B&G 3 Milkway Protein oraz B&G 7 Milkway Water pozwolą Wam uzyskać najlepsze połączenie wysokiej wartości paszowej oraz optymalnego poziomu włókna pokarmowego, które zapewni wysoką mleczność, ale również właściwą pracę żwacza u bydła.

Znajdź Dystrybutora
w Twojej okolicy
Gdzie kupić?
Zapraszamy do
Sklepu Internetowego
Wybierz produkt
powrót