Barenbrug przejmuje firmę Jacklin® Seed

 Grupa Royal Barenbrug ogłasza, że sfinalizowała warunki zakupu firmy Simplot's Jacklin® Seed. Transakcja, która obejmuje umowę dostaw pomiędzy Barenbrug USA, a Simplot Partners, została sfinalizowana 2 października 2020 r. Wszyscy z 50 pracowników Jacklin® Seed będą teraz pracować dla Barenbruga.

 

Barenbrug to holenderska firma rodzinna, która od czterech pokoleń, od roku 1904, działa na światowym rynku nasion traw. Obecnie jest drugą co do wielkości firmą nasienną traw i największą rodzinną firmą nasienną na świecie. Prowadząc działalność na sześciu kontynentach, Barenbrug koncentruje się na badaniach, produkcji, marketingu i sprzedaży innowacyjnych mieszanek nasion traw. Jacklin® Seed od wielu lat jest liderem w produkcji i przetwarzaniu nasion traw. Ma również silną reputację i portfolio na lukratywnym rynku pól golfowych, eksportując do Europy, Bliskiego Wschodu, Rosji i wielu innych krajów azjatyckich.

 

 

John Thijssen, Członek Zarządu

 

„Amerykański rynek nasion traw jest dość rozdrobniony i bardzo konkurencyjny. Firma Barenbrug od wielu lat odnosi sukcesy na tym rynku i od lat rozwija się organicznie. Dzięki tej finalizacji firma stanie się liderem na największym rynku nasion traw na świecie ”.

 

Oprócz działań w rozwoju rynku, Barenbrug od lat inwestuje w nowe technologie na rynku amerykańskim. Posiada własną stację badawczą w USA i poletka doświadczalne w wielu lokalizacjach , a także współpracuje z uniwersytetami i instytutami. Rynek amerykański oferuje wiele możliwości rozwoju nowych technologii. Na przykład Barenbrug, pracuje nad trawnikami, które rosną znacznie wolniej i dlatego wymagają rzadszego koszenia.

 

Częścią przejęcia jest wyjątkowy zakład przetwórstwa nasion w stanie Waszyngton pośrodku dużego obszaru uprawy nasion traw. Ponadto asortyment produktów firmy Barenbrug zostanie poszerzony o wiele nowych odmian, w tym wiechlin i mietlic.

 

Zakup obejmuje również umowę dostawy między Barenbrug USA a partnerami Simplot. Simplot będzie kontynuować dystrybucję nasion traw w zachodniej części Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem należącej do niej w całości sieci dystrybucyjnej Simplot Partners, która będzie współpracować z firmą Barenbrug w zakresie dostaw nasion traw. W związku z tym, połączenie bogatego portfolio Jacklin Seed z długoterminową wizją firmy Barenbrug, zaangażowaniem w badania i rozwój oraz wiodącym w branży rozwojem rynku, zapewni wyjątkową wartość hodowcom i dystrybutorom darni na całym świecie.

O Royal Barenbrug Group

Firma Barenbrug z siedzibą w Holandii i 115-letnią historią jest firmą rodzinną od czwartego pokolenia zajmującą się badaniami, rozwojem i produkcją nasion traw i roślin strączkowych na rynki rolnicze i rekreacyjne. Zatrudniając około 840 pracowników, aktywnych w ponad 20 krajach, na sześciu kontynentach, we wszystkich głównych regionach klimatycznych, naszą misją jest zwiększenie produktywności zwierząt, aby pomóc wyżywić świat i polepszyć radość z terenów zielonych. Nasze spółki operacyjne osiągają razem roczną sprzedaż netto powyżej 300 milionów euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.barenbrug.com.

powrót