Barenbrug zawiera porozumienie w sprawie nabycia Watson Group – brytyjskiego specjalisty w dziedzinie nasion

14 marca 2023 r. — Grupa Royal Barenbrug, światowy lider w sektorze nasion traw, na potrzeby swojej działalności w Wielkiej Brytanii zawarła porozumienie w sprawie nabycia Watson Group – niezależnego specjalisty w dziedzinie nasion. Przejęcie to wzmocni obecność biznesową firmy Barenbrug w Wielkiej Brytanii, jednocześnie umożliwiając Watson Group konsolidację własnego rozwoju.

Watson Seed, mająca swoją siedzibę w Szkocji, to firma rodzinna założona 33 lata temu przez Johnny'ego Watsona, którego ojciec i dziadek również byli specjalistami w dziedzinie nasion. Firma jest dobrze znana i szanowana w brytyjskim przemyśle nasiennym. Prowadzi zarówno sprzedaż detaliczną, jak i hurtową, a w ostatnich latach znacznie się rozwinęła. W ciągu ostatnich lat Barenbrug UK stał się głównym dostawcą Watson Group, a obie firmy wyznają podobne wartości, takie jak uczciwość, zaufanie, jakość i zorientowanie na klienta.

 

Połączenie sił tych przedsiębiorstw zwiększa możliwości sprzedaży detalicznej i wzmacnia obecność Barenbrug UK w Szkocji. Firma Barenbrug będzie mogła również połączyć testy prowadzone przez Watson Group w gospodarstwach rolnych oraz prace związane z obserwacją odmian z własnymi badaniami odmian w Szkocji, aby uzupełnić odpowiednio zorganizowany program hodowli traw. Wszystko to umożliwi firmie Barenbrug dalszy rozwój na rynku nasion trawy w Wielkiej Brytanii.

 

Dla firm wchodzących w skład Watson Group przejęcie to zapewni dostęp do specjalistycznej wiedzy firmy Barenbrug w zakresie nasion traw, wysokiej jakości genetyki i materiałów oraz wsparcia technicznego. Zasoby te dadzą Watson Group możliwość konsolidacji i dalszego rozwoju.

Barenbrug UK i firmy wchodzące w skład Watson Group będą po przejęciu wciąż funkcjonować jako odrębne podmioty. Będą utrzymywać te same relacje biznesowe i wciąż zapewniać usługi na tym samym wysokim poziomie, do którego zdążyły przyzwyczaić już swoich klientów, jednocześnie korzystając ze wzajemnej wiedzy.

 

Johnny Watson, założyciel i właściciel Watson Group: „Cieszę się, że Watson Group została przejęta przez organizację, która naprawdę rozumie naszą działalność. Jest to spotkanie dwóch przedsiębiorstw, których wspólnym celem jest dążenie do doskonałości w dziedzinie hodowli traw. Dzięki ogromnym zasobom firmy Barenbrug – globalnym działaniom badawczo-rozwojowym, wiedzy z zakresu genetyki oraz wsparciu technicznemu – będziemy w stanie sprostać jeszcze większym wyzwaniom i wykorzystać możliwości naszych klientów. Przed nami kolejny ekscytujący rozdział działalności!”.

 

Paul Johnson, dyrektor zarządzający Barenbrug UK: „Jesteśmy bardzo dumni z tego, że możemy powitać Watson Group w rodzinie Barenbrug! Przejęcie Watson Group przez Barenbrug UK to odzwierciedlenie siły naszych wieloletnich relacji oraz ścisłego powiązania naszego etosu pracy i wartości. Włączenie Watson Group do rodziny naszych firm znacznie wzbogaci naszą ofertę w Szkocji, umożliwi zwiększenie liczby naszych oddziałów i wzmocni naszą pozycję w całej Wielkiej Brytanii. W związku z tym jest to kamień milowy dla naszej rozwijającej się działalności biznesowej w Wielkiej Brytanii!”.

 

 

Więcej informacji będzie dostępnych po zawarciu umowy.

O Royal Barenbrug Group

Barenbrug, mająca swoją siedzibę w Holandii, jest firmą rodzinną, która od czwartego pokolenia zajmuje się badaniami, rozwojem i produkcją nasion traw i roślin strączkowych na potrzeby sektora rolnictwa i rekreacji. Zatrudniamy ponad 900 pracowników i działamy w ponad 20 krajach na sześciu kontynentach we wszystkich głównych regionach klimatycznych, a naszą misją jest zwiększanie produktywności zwierząt, aby pomóc wyżywić świat i zwiększyć przyjemność korzystania z terenów zielonych. Nasze spółki operacyjne uzyskują łącznie roczną sprzedaż netto przekraczającą 350 milionów euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.barenbrug.com.

O Watson Group

Watson Group to niezależna firma specjalizująca się w dziedzinie nasion, która ma swoją siedzibę w Szkocji. Bezpośrednio lub za pośrednictwem sieci przedstawicieli i dystrybutorów zaopatruje ona posiadłości, farmy i małe gospodarstwa rolne w Szkocji, Anglii, Walii i Irlandii Północnej  Watson Group ma także silne relacje z czołowymi hodowcami roślin i organizacjami zajmującymi się badaniami odmian, dzięki czemu może dostarczać najnowsze odmiany traw i zapewniać najlepsze porady, aby sprostać trudnym wyzwaniom, z którymi mamy obecnie do czynienia w sektorze rolniczym. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.watsonseeds.com.

powrót