Dow AgroSciences i Royal Barenbrug rozpoczynają strategiczną współpracę

INDIANAPOLIS I NIJMEGEN, HOLANDIA (29 czerwca 2012 roku)

 

Spółka zależna Dow AgroSciences, w całości należąca do Dow Chemical Company (NYSE: DOW), i Royal Barenbrug Group ogłosiły rozpoczęcie strategicznej współpracy w obszarze rozwoju i komercjalizacji zaawansowanej plazmy zarodkowej nasion roślin pastewnych.

 

Zgodnie z umową Dow AgroSciences będzie udziałowcem mniejszościowym holdingu Barenbrug Holding BV, stanowiącego część Royal Barenbrug Group, oraz zapewni firmie Barenbrug dostęp do hybrydowej plazmy zarodkowej trawy rodzaju Brachiaria.

Ta współpraca pozwoli obu firmom w pełni wykorzystać swój potencjał, by realizować wizję wspólnego rozwoju na rynku traw pastewnych.

Barenbrug utworzy w Brazylii nowy podmiot, który zbuduje nowoczesny zakład czyszczenia, drażowania i pakowania nasion w celu przetwarzania hybrydowych nasion Brachiaria dla Dow AgroSciences oraz wytwarzania innych tropikalnych traw i roślin motylkowych.

„Bardzo cieszy nas możliwość współpracy z Royal Barenbrug Group, która jest branżowym liderem w zakresie hodowli i marketingu pastewnych traw i roślin motylkowych”, powiedział Antonio Galindez, Prezes i Dyrektor Generalny Dow AgroSciences. „Współpraca ta pozwoli nam wykorzystać obecne portfolio nasion i dołączyć do niego nasiona traw pastewnych, które są jednymi z najważniejszych uprawianych na świecie roślin”.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z Dow AgroSciences – ważnym graczem na rynku nasion i modyfikacji”, powiedział Bastiaan Barenbrug, Przewodniczący i Dyrektor Generalny Royal Barenbrug Group. „Współpraca z Dow AgroSciences da nam dostęp do nowych technologii, a dzięki unikalnej plazmie zarodkowej uda nam się szybciej wejść na rynek nasion tropikalnych roślin pastewnych. Razem z Dow AgroSciences będziemy mogli dalej rozwijać się jako firma, również w tropikalnych częściach świata”.

Informacje o Royal Barenbrug Group

Royal Barenbrug Group to rodzinna firma, której głównym przedmiotem działalności jest hodowla roślin, produkcja nasion traw i międzynarodowy marketing nasion roślin gazonowych, pastewnych i motylkowych. Barenbrug, z 25 oddziałami w 16 krajach na 6 kontynentach, od ponad 100 lat jest czołową firmą w przemyśle nasiennym. Firma zapewnia lokalne rozwiązania dla branży mleczarskiej, mięsnej i hodowli zwierząt gospodarskich, a także dla rynku profesjonalnych traw gazonowych w strefach klimatu umiarkowanego i subtropikalnego. Więcej informacji na stronie www.barenbrug.com

 

Informacje o Dow AgroSciences

Dow AgroSciences, z siedzibą w Indianie w stanie Indianapolis w USA, zajmuje się opracowywaniem najnowocześniejszych środków ochrony roślin i roślinnych produktów biotechnologicznych, które pozwalają spełniać potrzeby rozwijającego się świata. Dow AgroSciences jest spółką zależną w całości należącą do Dow Chemical Company. W roku 2011 spółka zanotowała sprzedaż globalną w wysokości 5,7 miliarda dolarów. Więcej informacji na stronie www.dowagro.com. Śledź Dow AgroSciences na portalach Facebook i YouTube lub zasubskrybuj nasz kanał informacyjny RSS.