Francuscy Greenkeeperzy entuzjastami RPR

Tego lata we Francji zapanowało już szaleństwo, gdyż największe gwiazdy europejskiego futbolu prezentują swoje umiejętności, tocząc na boiskach spektakularne sportowe boje. Lecz aby poziom pojedynków stał na najwyższym poziomie, trzeba zacząć od podstaw, czyli od boiska. Barenbrug jest w stanie zapewnić wszystkim stadionom piłkarskim najlepszą darń, której głównym składnikiem są nasiona traw typu RPR. Ta niezwykle wytrzymała trawa RPR zyskała w ostatnich latach ogromną popularność we Francji.

 

 

Rewolucyjna technologia w zakresie murawy

RPR to samoregenerująca się życica trwała, tworząca rozłogi o ograniczonym wzroście. To pierwsza i jak dotąd jedyna odmiana życicy trwałej, która wykazuje tę unikatową cechę. Konkurencja twierdziła, że uzyskanie takiej odmiany życicy jest niemożliwe,

ale Barenbrug zdołał to osiągnąć. Ogromną zaletą standardowych odmian życicy trwałej jest ich szybki wzrost i ukorzenianie po wysiewie. Trawa RPR zachowała tę korzystną cechę, a ponadto charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością na eksploatację.

Dzięki rozłogom życica tworzy rozległą sieć roślin, która jest niemal niezniszczalna. W przypadku uszkodzenia, np. wskutek intensywnej eksploatacji, do głosu dochodzą zdolności regeneracyjne trawy RPR - darń odrasta błyskawicznie.

 

Rozłogi o ograniczonym wzroście

 

Rewolucyjna trawa RPR jest najlepszym rozwiązaniem nie tylko w przypadku obsiewania boisk sportowych po raz pierwszy; swoją skuteczność udowadnia także przy dosiewach na uszkodzonej murawie. Regularne dosiewy to gwarancja, że uszkodzona darń na boisku szybko odzyska piękny wygląd i wytrzymałość. Dlatego właśnie trawa typu RPR to najlepszy produkt na boiska, będące areną największych tego lata sportowych zmagań w Europie.

 

Lata sukcesów w Pucharze Europy UEFA i Pucharze Świata FIFA

Barenbrug od wielu lat wykazuje się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem w zakresie traw sportowych, o czym świadczą liczne referencje. Spójrzmy na przykład na stadion olimpijski podczas igrzysk w Pekinie, czy boiska w trakcie Pucharu Świata w Afryce Południowej, gdzie nasiona traw Barenbrug wysiano niemal w ostatniej chwili, by ratować murawę – z sukcesem. Na boiskach UEFA w Polsce i na Ukrainie także przeprowadzono dosiew z użyciem nasion Barenbrug. Były trener reprezentacji narodowej Bert van Marwijk wyrażał się o tym fakcie bardzo pochlebnie. Rewolucyjna trawa RPR stanowiła też podstawę fantastycznej murawy podczas Pucharu Konfederacji w Brazylii, będącego preludium do Mistrzostw Świata FIFA. W trakcie Pucharu Świata w roku 2014 najlepszym boiskiem było boisko treningowe drużyny holenderskiej, a życica RPR udowodniła swoją szczególną wartość.

Badania i rozwój oraz produkcja nasion traw na najlepsze boiska sportowe

Naszym najważniejszym celem jest taka hodowla odmian traw, by spełniały wszelkie oczekiwania naszych klientów. Aby ten cel osiągnąć, posiadamy m.in. dwie placówki R&D na terenie Francji. Jedna z nich zlokalizowana jest na północy Francji, druga zaś na południu - umożliwia to testowanie odmian i szczepów traw w różnych warunkach klimatycznych. Wielohektarowe połacie pól doświadczalnych, by uzyskać tę jedną, idealną odmianę dla danej aplikacji: za każdym razem jest to tytaniczna praca. Produkcja nasion traw przeznaczonych do stosowania na terenie Francji jest także zlokalizowana głównie we Francji, pod nadzorem spółki Barenbrug France. Filozofia Barenbrug, zawierająca się w zdaniu: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”, to gwarancja najlepszej murawy na EURO 2016, ponieważ RPR to rewolucyjna koncepcja: samoregenerująca się, niezwykle wytrzymała trawa.    
 

Wybierz jakość, wybierz Barenbrug
Nasze wieloletnie doświadczenie w hodowli sprawia, że trawy Barenbrug odgrywają bardzo istotną rolę podczas największych międzynarodowych wydarzeń sportowych. Wszak najlepsi sportowcy zasługują na najlepsze boiska. Tego lata cały świat będzie śledzić najważniejsze mecze europejskiej piłki nożnej, rozgrywane we Francji. My, w Barenbrug jesteśmy dumni, że możemy zagwarantować najwyższej jakości murawę.

 

Aby uzyskać więcej informacji o RPR, wejdź na naszą stronę RPR Barenbrug