Helping with hands

Pomagajmy, tak niewiele potrzeba !

W pierwszych dniach kwietnia zespół Barenbrug Polska odwiedził siedzibę Fundacji "Stworzenia Pana Smolenia", która prowadzi rehabilitację dzieci i dorosłych poprzez hipoterapię. Nasza zgrana i pełna zapału drużyna postanowiła pomóc stadninie w renowacji pastwiska oraz odnowieniu trawników

 

 

 

Działalność fundacji zainicjował znany aktor kabaretowy Bogdana Smoleń. Malowniczo położona w wielkopolskim Baranówku fundacja Stworzenia Pana Smolenia już od 10 lat pomaga dzieciom i dorosłym z różnym stopniem niepełnosprawności. Hipoterapia, która jest psychoruchową metodą rehabilitacji daje wspaniałe efekty. Podopieczni fundacji pod okiem wykwalifikowanych wolontariuszy prowadzących zajęcia mają okazję do bliskiego spotkania z niezwykle cierpliwymi i przyjaznymi końmi. Kontakt ze zwierzętami korzystnie wpływa na układ mięśniowy oraz na zdrowie psychiczne wszystkich korzystających z tej formy rehabilitacji.

 

Nowe pastwisko dla koni

Wolontariusze i pracownicy fundacji na co dzień mają ręce pełne roboty dlatego postanowiliśmy im pomóc. Wspólnymi siłami odnowiliśmy pastwisko oraz wybieg dla koni, które od dawna czekały na renowację. Zgrana drużyna Barenbrug Polska stanęła przed nie lada wyzwaniem, którym był ręczny siew trawy na obszarze blisko 1,5ha. Na szczęście zarówno pogoda jak i humory dopisywały więc w kilka godzin udało się wspólnymi siłami obsiać cały areał. Po wszystkim panowie pracujący  w stadninie uwałowali całą powierzchnię, aby nowa trawa mogła spokojnie czekać na zapowiadane opady deszczu.

 

Odnawiamy trawnik

W stadninie oprócz pastwisk i wybiegów dla koni nie brakuje roślinności oraz terenów zielonych porośniętych trawą. Tu także było co robić! Nieco zaniedbane trawniki poddaliśmy wertykulacji. Po całym dniu prac porządkowych oczyszczony teren uzupełniliśmy nowymi nasionami oraz rozprowadziliśmy niezbędną dawkę regeneracyjnych nawozów.

 

Wizyta w stadnie Fundacji Stworzenia Pana Smolenia pozostanie na długo w naszej pamięci. Wspólna praca była okazją do wsparcia wyjątkowej inicjatywy, dzięki której setki dzieci i dorosłych przełamuje bariery swojej niepełnosprawności. Wierzymy, że wysiłek włożony w odnowienie pastwiska i terenów zielonych wokół stadniny ucieszy zarówno czekające na świeżą trawę zwierzęta jak i podopiecznych fundacji odwiedzających stadninę Baranówku.

 

Barenbrug pomaga na całym świecie

Akcja „Helping with Hands” jest inicjatywą założycieli firmy Barenbrug, którzy wspierają wiele szlachetnych inicjatyw. Co roku pracownicy wszystkich oddziałów firmy Barenbrug, których na całym świecie jest blisko dwadzieścia pomagają pracując przy różnego rodzaju projektach na rzecz domów dziecka, szkół lub fundacji takich jak Stworzenia Pana Smolenia.