Mistrzostwa Kobiet EURO 2017 na trawie tak mocnej jak stal.

Od 16 lipca rozgrywany jest turniej piłkarski Kobiet UEFA EURO 2017. Gospodarzem mistrzostw jest Holandia, a panie walczą o Mistrzostwo Europy na siedmiu holenderskich stadionach: Breda, Deventer, Doetinchem, Enschede, Rotterdam, Tilburg i Utrecht. Wszystkie mecze rozgrywane są na naturalnej trawie. Na większości stadionów użyto bardzo odpornej trawy Barenbrug - RPR.

 

Murawa mocna jak stal

Oto powód, dla którego RPR jest głównym komponentem większości muraw WEURO. Sieć tworzących się rozłogów życicy trwałej tworzy darń silną jak stal, ze zdolnościami regenerującymi. RPR jest pierwszym gatunkiem traw łączącym w sobie siłę i szybkość.

 

Najwyższa tolerancja na użytkowanie.
RPR rozrasta się poziomo za pomocą tzw.stolonów. Tworzy naturalną sieć rozłogów, w której każda, pojedyncza roślina jest połączona z inną rośliną w glebie.Tworzy darń o najwyższej odporności na deptanie, która będzie zwarta i odporna na uszkodzenia podczas bardzo intensywnego użytkowania. To sprawia, że ​​RPR idealnie nadaje się do najtwardszych pojedynków meczowych.

 

Po lewej standardowa życica trwała, po prawej stronie widoczna rozrastająca się za pomocą stolonów RPR

 

WEURO 2017.

Dzięki uczestnictwu 16 krajów, są to największe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet. Turniej rozpoczęto16 lipca meczem reprezentacji Holandii i Norwegii w Utrechcie. Finał odbędzie się w Enschede 6 sierpnia.