Mistrzowskie nasiona traw na stadionach w Rosji!

 

 

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że na  Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji będą obecne murawy wysiane z nasion traw firmy Barenbrug. Jest to 6 stadionów piłkarskich oraz boiska treningowe dla zespołów:  Belgi, Wielkej Brytani, Francji i Korei Południowej. Nasiona Barenbrug były używane już wcześniej na terenie Federacji Rosyjskiej na boiskach w Samarze i Jekaterynburgu, a także na stadionach w Moskwie, Kazaniu, Soczi i Sankt Petersburgu.

 

Ekstremalna rosyjska pogoda

Nasiona traw firmy Barenbrug zostały wybrane na wiele rosyjskich stadionów, ponieważ firma opracowuje najbardziej zaawansowane technologicznie gatunki traw na świecie, które mogą wytrzymać ekstremalne różnice pogodowe rosyjskiego klimatu. Są to głównie odmiany: RPR (Regenerating Perennial Ryegrass) i SOS (Super Over Seeding).

RPR  to jedna z najbardziej wytrzymałych życic trwałych, której rozłogi rozrastają się poziomo, wytwarzając korzenie w międzywęźlach. W ten sposób tworzy się naturalna sieć rozłogów, dzięki której RPR charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na deptanie.

Z kolei mieszankę SOS najlepiej charakteryzują słowa Cornelisa van den Berga, dyrektora generalnego firmy Barenbrug w Rosji:

"SOS jest tak wyjątkowy, ponieważ rośnie nawet w niskich temperaturach, w których inne nasiona trawy nie dają rady. Na boiskach z SOS można grać dłużej i widać, że  jakość murawy  poprawia się o wiele szybciej po zasiewie."

 

 

 

 Piękne boiska na Mistrzostwach Świata 2018 cieszyły oko jeszcze przed oficjalnym otwarciem. Soczyście zielona równo przystrzyżona trawa, uformowana w charakterystyczne jasne i ciemne pasy.

 

 

 

 

 

Taką właśnie murawę w swoim ogrodzie wyobraża sobie wiekszosć z nas – kiedy postanawiamy założyć trawnik we własnym ogrodzie. Rozpoczynamy wtedy poszukiwania odpowiedniego podłoża, nawozów, a przede wszystkim nasion traw – takich jakich używa się np. na boiskach tegorocznych Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Sprawdź jakie produkty na Twój trawnik poleca producent nasion na murawy w Rosji.