Mleczna Akademia 2016

 

2 września byliśmy jednym ze współorganizatorów spotkania szkoleniowego dla producentów mleka "Mleczna Akademia 2016".

Spotkanie to odbyło się w Gospodarstwie Rolnym Ewy i Bogdana Dzieliński w miejscowości Zalesie w powiecie przasnyskim. Gospodarstwo jest w swoim regionie wzorem, osiągając średnią wydajność krów na poziomie 12 tysiecy kilogramów od sztuki rocznie.


Najważniejszym tematem spotkania była produkcja pasz objętościowych dla wysokowydajnych krów mlecznych. Obok wielu odmian kukurydzy zaprezentowanych przez firmy nasienne, pojawiły się również mieszanki traw pastewnych z naszego portfolio. Na spotkanie przygotowaliśmy poletka demonstracyjne z mieszankami BG-6 Milkway Super, BG-7 Milkway Waterr, BG-8 Milkway Structo
i BG-11 Milkway Complex oraz zaprezentowaliśmy jako ciekawostkę mieszankę poplonową BG-13 Milkway Poplon.

 

 

W czasie prezentacji wskazaliśmy na prawidłowe zarządzanie użytkami zielonymi
w tym na właściwą agrotechnikę , prawidłowy dobór mieszanki do stanowiska oraz zbilansowane nawożenie w całym sezonie wegetacyjnym. Odpowiedzieliśmy także na pytania licznie przybyłych producentów mleka z różnych regionów oraz wszystkich osób zainteresowanych.

 

 

 Mamy nadzieję, że przekazane wiadomości przyczynią się do rozwoju gospodarstw mlecznych i wpłyną na wysoka produkcję pasz objętościowych z własnych pól.


Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach z cyklu Mleczna Akademia.