Nawóz jesienny? Oczywiście TAK!

Wszyscy jeszcze wspominają piękne morze i piaszczyste plaże, ale już nawyższa pora aby pomyśleć o przygotowaniu trawnika do zimy. Nie chcemy przecież mieć wiosną piaszczystej plaży na własnym trawniku.

 

Zastosujmy więc teraz nawóz jesienny, który do końca sezonu wegetacyjnego zostanie prawidłowo pobrany przez rośliny. Zbyt późna aplikacja nawozu nie przyniesie oczekiwanego rezultatu. żywamy go od połowy sierpnia do października.  Jesienne nawożenie trawników, jako bardzo ważny zabieg, jest często pomijane, a brak tego zabiegu negatywnie wpływa na kondycję trawnika wiosną.

 

Obejrzyj film, dlaczego należy używać nawozu jesiennego, dlaczego nawóz BarFertile Late jest najlepszy do Twojego trawnika.

 

Jesienią rośliny potrzebują takich składników  jak potas, fosfor, żelazo oraz niewielka ilości azotu.

 

POTAS (K) - jest najważniejszym składnikiem nawozu jesiennego. Korzystnie wpływa na prawidłową gospodarkę wodną roślin i zapasy cukrów. Składnik ten zwiększa odporność na choroby oraz pozytywnie wpływa na zimotrwałość.

FOSFOR (P)  - wpływa na wzrost aktywności mikroflory glebowej, dzięki czemu poprawia żyzność gleby. Jednak najważniejszą cechą  na jesień jest stymulacja do rozrostu systemu korzeniowego.

ŻELAZO (Fe) - wchodzące w skład nawozów jesiennych powoduje szybsze zazielenienie się trawy i jest podstawowym składnikiem chlorofilu.

AZOT (N) - w niewielkiej ilości jest potrzebny trawom do procesów przyswajania pozostałych substancji odżywczych.

 

 

Oczywiście, aby dobrze przygotować trawę do zimy, poza doborem odpowiedniego nawozu jesiennego niezbędne jest jeszcze wykonanie innych zabiegów pielęgnacyjnych, po to, byśmy mogli na wiosnę cieszyć się pięknym trawnikiem.