RPR na boisku Zdobywców Pucharu Polski.

Po 120 minutach gry i emocjonującej końcówce meczu, Arka Gdynia zdobyła tegoroczny Puchar Polski. Gratulujemy serdecznie tego zwycięstwa, tym bardziej, że ostatni raz klub z Gdyni sięgnął po to trofeum w 1979 roku.

 

Nasza radość wiąże się również z murawą, na której obecnie gra drużyna zdobywców Pucharu Polski. W tym roku zadecydowano bowiem, aby na stadionie przy ulicy Olimpijskiej w Gdyni wysiać miesznkę RPR.

 

Dlaczego RPR?

 Dosiew nasion 6 kwietnia 2017

 

Produkt ten bowiem, przeznaczony jest przede wszystkim na intensywnie użytkowane murawy. Świetnie sprawdza się na boiskach sportowych, które poddawane są dużym obciążeniom (ilości godzin gry).

 

Dosiew nasion RPR na stadionie wykonano 6 kwietnia. W tym samym czasie miało miejsce piaskowanie płyty boiska.

Dosiew nasion 6 kwietnia 2017

 

Mimo chłodnej wiosny i częstych przymrozków, 4 maja boisko zdobywców Pucharu Polski wyglądało świetnie. Mieszanka bardzo dobrze wykiełkowała i stworzyła gęstą darń.

Murawa niecały miesiac po dosiewie mieszanką RPR.

 

Jesteśmy pewni, że na takiej murawie drużyna z Gdyni odniesie w przyszłości wiele sukcesów.

JESZCZE RAZ GRATULUJEMY !!!

Mieszanka użyta na stadionie w Gdyni to RPR. Jest to życica, która rozrasta się znacznie intensywniej niż zwyczajna życica trwała. Dzięki temu ma dużo większe możliwości regeneracji i wykazuje wysoką odporność na deptanie, a więc idealnie nadaje się na trawniki sportowe.

 

Więcej informacji o RPR  znajdziecie także oglądając poniższy film. Zobacz innych zdobywców pucharów, grających na murawach RPR.