Siew trawy w marcu i piękny start lucerny.

Kiedy w drugiej połowie marca otrzymałem pytanie, czy nie za wcześnie na zasiew łąki, odpowiedziałem jednoznacznie, że warto jeszcze poczekać. W słoneczne popołudnie 22 marca 2019 gospodarstwo przeprowadziło siew mieszanki B&G 4 Milkway Universal.

10 kwietnia, czyli niespełna trzy tygodnie od wysiewu, na tym właśnie użytku, wykonałem pierwsze w 2019 roku zdjęcia pięknie wschodzącej młodej trawy.

Mieszanka B&G 4 Milkway Universal wysiana 22 marca- niespełna 3 tygodnie po zasiewie.

 

Lucerna Yellow Jacket

Drugi tydzień kwietnia, północne Mazowsze, powiat makowski – melduję się na założonym poprzedniej jesieni lucerniku. Już z oddali widać wyróżniającą się na tle otaczających pól zieleń. Wysiana w 2018 roku otoczkowana lucerna Yellow Jacket szybko sie ukorzeniła i bardzo dobrze przezimowała. Jak na początek kwietnia użytek wyglądał bardzo „okazale”. Kwietniowe słońce wyraźnie służy młodym roślinom, które jak widać na zdjęciach wyraźnie ruszyły z wegetacją.

Lucernik w bardzo dobrej kondycji po zimie.

Lucerna Yellow Jacket - ruszyła wegetacja.

 

B&G 2 Milkway Tetra 

Na koniec wizyta na Podlasiu. Kwiecień w okolicach Zambrowa jest słoneczny, jednak wyraźnym problemem, na który wskazują rolnicy staje się deficyt wody spowodowany brakiem opadów. Mimo tego łąka, którą pokazał mi Pan Marcin pięknie „wystartowała”. Okazuje się, że wbrew deklarowanym trzem sezonom użytkowania, mieszanka B&G 2 Milkway Tetra rozpoczyna właśnie czwarty rok wegetacji. Ruń nadal jest gęsta, a właściciel z zadowoleniem mówi o jakości i plonie sianokiszonki wyprodukowanej dotychczas dzięki naszej mieszance traw.

 

Co tak naprawdę zobaczyłem? Zobaczcie sami na zdjęciu.

Mieszanka B&G 2 Milkway Tetra plonuje już 4 sezon.

Pozdrawiam
Mateusz z Barenbrug Polska

 

Jeśli chcecie podzielić się relacją i zdjęciami z Waszych łąk, to wyślijcie je na adres: info@barenbrug.pl. Nadesłane fotografie opublikujemy na facebook’owym profilu Barenbrug Polska.