Trawa Barenbrug i Johan Cruijff chcą wejść z meksykańskim klubem na „szczyt”

Stworzenie meksykańskiego klubu piłkarskiego  „Chivas” jednego z najlepszych klubów na świecie- to główne wyzwanie doradcy klubu, Johana Cruijffa.

 

Stworzenie doskonałych warunków do gry  jest bardzo ważne i dlatego Cruijff upierał się przy zmianie sztucznej nawierzchni trawiastej na trawę naturalną, trawę Barenbrug.

 

Zmiana sztucznej nawierzchni na naturalną murawę, była pierwszym aspektem, o który Cruijff chciał zadbać na stadionie Guadalajara Estadio Omnilife. Była to świetna informacja dla Franka Barenbruga- dyrektora firmy nasiennej Barenbrug i Roberto Berentsena, partnera firmy Barenbrug w Meksyku. Skontaktowali się z Cruijffem i klubem piłkarkim i 6 miesięcy później, murawa z trawą Barenbrug na meksykańskim stadionie piłkarskim stała się faktem.

 

Naturalne jest lepsze

Cruijff skomentował na swoim oficjalnym koncie na Twitterze, „Futbol, który chcemy grać, wychodzi nam lepiej na naturalnej trawie. Głęboko wierzymy, że wszystko co naturalne, jest lepsze”. Frank Barenbrug całkowicie się z tym zgadza; „Zakorzenienie się trawy na murawie stadionu jest częstym problemem. Własnie dlatego doradziliśmy Cruijffowi, by użyć mieszanki Watersaver. Ta trawa zakorzenia się bardzo głęboko, w rezultacie tworząc bardzo odporną murawę. Na pewno ważnym aspektem Watersavera jest fakt  dużej tolerancji na suszę i to  również miało duży wpływ na wybór mieszanki Barenbrug przez meksykanski klub. ”

 

Wybitna rola.

Meksykanie podchodzą bardzo entuzjastycznie do inicjatywy Holendrów „Rozważamy nieograniczoną pomoc w renowacji boisk na najwyzszym poziomie również poza naszym klubem”. Hiszpańska gazeta  La noticia napisała: Guadalajara wyrasta teraz na prominenta zarówno w lidze meksykańskiej jak i światowej.” Doskonały początek dla Cruijffa, by wejść z Chivas na futbolowy szczyt.